2013 m. sausio 23 d., trečiadienis

Jogurto ir varškės pyragas




Žiauriai skanus pyragas, labai lengvas, gaivus ir sodrus. Mintis nusižiūrėta nuo Čili picerijos sūrio pyrago :) bandžiau atkartoti, kai kurių priedų nedėjau kurių reikėjo, parašysiu ko manau tikrai reikia, o jau jūs patys prašom nuspręskite ar dėsite ar ne :) man asmeniškai buvo tikrai skanu ir taip :) p.s. buvau tinginė ir visos eigos nefotografavau, tai gavosi daug teksto šį kartą :)

REIKĖS:

Pagrindui:
360 g sausainių,
130 g sviesto,
Žiupsnelis druskos.

Sūrio pyragui:
600 g 9 % varškės (naudoju tą kur pakeliuose būna, ji labiau kreminė),
100 ml jogurto,
4 kiaušiniai,
150 g grietinės,
200 g cukraus,
(papildomai dėčiau nutarkuotą citrinos žievelę, visas jos sultis, ir būtinai dar vanilinio cukraus arba vanilės esencijos)

Jogurtinei daliai:
200 g 9 % varškės (naudoju tą kur pakeliuose būna, ji labiau kreminė),
400 ml jogurto (galima naudoti ir su skoniu ir paprastą, čia jau kokį mėgstat),
200 g cukraus,
100 g grietinės,
2 kupini arbatiniai šaukšteliai želatinos,
(vėlgi dėčiau citrinos žievelę, jos sultis ir kokios dar vanilės esencijos :) )

GAMINIMO EIGA

Taigi kimbam į darbą - pagrindui sausainius sumalame su mėsmale arba blenderiu ir sumaišome su druska, supilame ištirpintą sviestą. Visą masę permaišome ir dedame į kepimo formą, paskirstome tolygiai ir gerai prispaudžiame prie dugno.

Pasiruošiam sūrio pyrago tešlą. O tai jau labai paprasta, ypač turint gerą virtuvinį kombainą arba blenderį - viskas į dubenį ir makaluojam makaluojam iki vientisos masės. Kadangi mano benderis pavargęs, tai aš pirma su šaukštu pertrinu varškę, cukrų ir grietinę iki vientisesnės masės, o tada jau sukraunu visus likusius produktus ir labai labai ilgai iki gražios tolygios masės plaku. 

Orkaitę įkaitinam iki 170 laipsnių. Sūrio masę supilame į kepimo formą ant sausainių pagrindo. Visą formą kišame į orkaitę ir kepame kol pyrago viršus gražiai rustels ir jau nebebus skystos masės kraštuose, o tik vos vos viduriukyje. Tai truks apie 40 min. Nebijokite jei rusvas bus labai paviršius, arba labai suskeldėjęs, viršų gražiai apliesim jogurtu, tai bus gražutis pyragas.

Iškepusį pyragą ištraukiame ir atvėsiname. Aš labai skubėjau tai nešiau į balkoną ir palaikiau pusvalanduką, kol susiruošiau jogurtinį viršų. O jam želatiną pamerkiame šaltame vandenyje, šiek tiek pabrinkiname ir metam į mikrobanginę pusei minutės ar mažiau, svarbiausia kad neužvirtų želatina. Tada pertriname varškę per sietelį sumaišome su cukrumi ir grietine, aš dar pertrinu su blenderiu nes man tie gumuliukai nepatinka :) tada dedame jogurtą permaišome ir vis dar maišant supilame ištirpusią želatiną. 
Kai jau pravėsta pyragas, ant jo viršaus pilame jogurto masę ir gražiai išlyginę nešame atgal į balkoną kaip padariau aš, arba jei gerai atvėsinote pyragą, kiškite į šaldytuvą bent 3 valandom (aišku geriausia palikti per naktį) ir kai jau sustings galite pjauti ir mėgautis šiuo puikiu puikiu skanėstu. 


2013 m. sausio 21 d., pirmadienis

Vištienos blauzdelės su svogūnais

Vištiena yra vienas geriausių visaverčių baltymų šaltinis, joje yra apie 20-23 procentų baltymų. Ši mėsa mažiau kaloringa ir mažiau riebi. Vištų blauzdelėse yra gausu nesočiųjų riebalų rūgščių, daug magnio ir fosforo. 
Svogūnas turi labai daug maistinių medžiagų - kalio, vitamino C, cinko, seleno. Svogūnas skatina apetitą, padeda virškinimui, veikia kaip puiki apsauga prieš visokius virusus ir gripus, kurie siaučia dabar lauke :)
Tad šitas patiekalas ne tik skanus bet ir sveikas :) na kažkiek..

8 vištienos blauzdelės,
800 g svogūnų,
100 g saliero lapkočių,
300 ml  baltojo sauso vyno,
šlakelis alyvuogių aliejaus,
Po pusę nubraukto arbatinio šaukštelio - juodųjų pipirų, kvepiančiųjų pipirų, malto imbiero, maltų gvazdikėlių, malto muskato, kario,
2 šaukšteliai malto cinamono,
Druskos pagal skonį.

Svogūną supjaustome stambiais gabalais. Įkaitiname tą šlakelį alyvuogių aliejaus puode ir metame į jį supjaustytą svogūną, viską pabarstom druska ir juodaisiais pipirais. 


Kepiname viską kol svogūnai pakeis spalvą, tada sumetame salierus ir paliekame troškintis. 

Susismaišome visus prieskonius - pipirus, imbierą, gvazdikėlius, muskatą, karį ir cinamoną.
Kol svogūnai kunkuliuoja, ant gerai įkaitintos keptuvės su dar šlakeliu aliejaus pasikepame vištienos kulšeles. Pabarstome kulšeles prieskoniais, druska ir stipriai stipriai apkepiname iš abiejų pusų.


Kai blauzdelės stipriai apskrunda, sudedame jas į puodą pas svogūnus gerai permaišome, užpilame baltu vynu ir puse puodelio vandens. Uždengiame ir paliekame troškintis maždaug valandai. 
Senovėje romėnai maistui užaugintus viščiukus girdydavo vynu, kad būtų skanesni. Troškinti vyne irgi skanu :) patiekiame su bulvių koše ir konservuotais arba keptais orkaitėje obuoliais. 


2013 m. sausio 17 d., ketvirtadienis

Sausainiai su baziliku




























Pikantiško skonio sausainiai nereikalaujantys daug pastangų, labai patogu kai reikia ką nors greitai pavaišinti arba nusivežti kokių skanėstų į svečius. Tokie skanūs, trapučiai, tirpstantys burnoje ir paliekantys saldžios gaivos pojūtį burnoje.

Reikės 1 pakelio sluoksniuotos bemielės šaldytos tešlos,
Rudojo cukraus, apie 100 g,
Šviežio, šaldyto arba džiovinto baziliko.

Orkaitę įkaitinam iki 170 laipsnių. Ištraukiam sluoksniuotą tešlą, palaikome kambario temperatūroje kokias 10 min, kol ji atšils tiek kad galima būtų iš jos volelius sukti :)


Tešlos lakštus pabarstome ruduoju cukrumi ir bazilikais. Jeigu naudosite džiovintą baziliką, tai jo nepagailėkite, nes džiovintas bazilikas ne tokio stipraus aromato kaip šviežias arba užšaldytas.
Susukame į volelį ir supjaustome maždaug centimetro pločio riekelėmis. Išdėliojame ant skardos su sviestiniu popieriumi ir šauname į orkaitę maždaug 12-15 min. kol sausainukai švelniai parus ir išsipūs.

2013 m. sausio 15 d., antradienis

Pievagrybių sriuba


Lengvutė ir labai greitai pagaminama pievagrybių sriuba :)

Reikės:

1 kg pievagrybių,
200 g svogūnų (naudojau vieną didelį didelį),
200 ml grietinėlės,
400 ml vandens,
gabalėlio sviesto,
druskos ir pipirų pagal skonį.


Pakepiname smulkiai supjaustytus svogūniukus svieste dideliame puode iki geltonumo. Tada sumetame į vidų perpjautus pusiau arba į ketvirčius pievagrybius. Ir kepiname kokias 5-8 minutes, vis pamaišykite, girdėsite labai gražų pievagrybių bruzdesį :) kai jau pievagrybiai paleis skystį ir paminkštės supilkite vandenį, uždenkite dangčiu puodą ir virkite dar kokias 15 minučių, kol pievagrybiai visai suminkštės.


Tada griebiame į rankas blenderį ir viską gerai gerai pertriname, kai jau gerai sutriname pilame grietinėlę ir skaniname druska bei pipirais. Patiekiame apibarstę su petražolėmis, paskaniname mėlynojo pelėsinio sūrio gabaliukais ir skrebučiais. Neturėjau nei sūrio nei skrebučių, bet su šviežiom petražolėm buvo labai skanu. O šiaip man ši sriuba labai patinka, labai greit pagaminama, mažai sudėtinių dalių ir laaaabai skanu :)


Kiaulienos kepsniukai su kalendra

Greiti pietūs arba greita vakarienė. Ypač skanu vasarą kepti ant grotelių ir marinavimui naudoti šviežią kalendrą, bet kadangi vis dar žiemos vidurys tai naudojau ją maltą, nes šią vasarą buvau tinginė ir neprisišaldžiau šviežios :) O dėl žiemos vidurio tai galima ir su gera draugų kompanija po žiemiško pačiuožinėjimo rogutėmis pasikepti ant kepsninės šiuos minkštučius kepsniukus :) 

Marinatui reikės:

1 arb. š. druskos,
1 arb. š. juodųjų pipirų,
3 arb. š. maltos kalendros,
3 arb. š. garstyčių grūdelių,
1 arb. š. raudonėlio,
100 ml. alyvuogių aliejaus.

O marinuosim apie 1 kg kiaulienos nugarinės su kauliuku. Susipjaustome plonesniais griežinėliais nugarinę. Susimaišome visus prieskonius ir jais barstome kepsniukus, sudedame juos visus į dubenį ir užpilame aliejumi. Ir paliekame marinuotis per naktį. 


Kitą dieną meskite kepsniuko gabalą ant keptuvės su įkaitintu aliejumi ir ant mažos ugnies kepame po maždaug tris-penkias minutes iš abiejų pusių (priklauso kokio storio gabaliukais susipjaustėte nugarinę). 

Patiekiau su bulvėmis virtomis su lupena, kurias nulupus pakepinau ant sviesto su provanso žolelėmis ir druska. Ir laaaabai derėjo prie šitų kepsniukų raugintas agurkėlis :) 



2013 m. sausio 9 d., trečiadienis

Morkų - slyvų pyragas.

Labai skanus ir beveik sveikas morkų ir šiek tiek slyvų pyragas :) ypač skanu iš šviežių mažų morkyčių, bet va įpusėjus žiemai ir kai jau reikia šiek tiek pratuštinti morkų atsargas rūsiuose vienas iš skanesnių sprendimų perrinkus morkas yra šis pyragas :) o jei nėra šviežių slyvų galima naudoti ir konservuotas :) Receptas:

100 g smulkiai smulkintų riešutų (lazdyno, graikiški arba žemės)
700 g morkų
300 g miltų
2 nubraukti šaukšteliai kepimo miltelių
žiupsnelis druskos
šaukštelis cinamono
4 kiaušiniai
250 g cukraus
200 ml aliejaus (tinka rapsų arba saulėgrąžų)

Nulupkite ir sutarkuokite morkas su smulkia tarka. Kadangi turėjau daug morkų tai paišdykavau ir jas sutarkavau su elektrine tarka ir sakyčiau rezultatas buvo ganėtinai geras :) atidedame visą šitą morkų mišinį ateičiai.

Dideliame dubenyje sumaišome persijotus miltus, kepimo miltelius, druską, smulkintus riešutus ir cinamoną. 

Kitame dubenyje sumušame keturis kiaušinius juos paplakame su mikseriu kokią minutę kol gražiai suputos, tada pamažu beplakant sudedame cukrų ir toliau plakame apie penkias minutes. Kiaušinių - cukraus plakinys turi pasidaryti švelniai gelsvos spalvos ir jo turi gerooookai padaugėti :) tada plona srovele pilame aliejų ir toliau plakame kol supilsime visą aliejų. 

Miltų-riešutų mišinį dedame į kiaušinius ir viską sumaišome iki daugiau mažiau vientisos masės. Tada dedame sutarkuotas ateičiai atidėtas morkas ir vėl viską permaišome.



Viską suverčiame į kvadratinę apvalią ar kokią tik užsigeidžiame formą ir ant viršaus išdėliojame slyvų puseles.


Pyragą šauname į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę. Kepame apie 45 min. Tiek kad įkištas pagaliukas į pyrago vidų ištraukus būtų švarus :) Skanaus